O společnosti DPD

 • Založeno

  1994

 • Velikost společnosti

  700

 • Odkazy

Jednička na trhu soukromých balíkových služeb v ČR.

V Česku na Moravě i ve Slezsku můžete potkávat naše logo už 27 let. V roce 2021 jsme se i díky akvizici Geis Parcel stali největším soukromým přepravcem. Denně se staráme o spokojenost tisíců zákazníků prostřednictvím našich kurýrek a kurýrů, kterých máme již více než 1700. Protože jsme součástí mezinárodní skupiny DPDgroup, doručujeme zásilky hladce napříč celým světem. Doručování zásilek nám dělá opravdovou radost a doufáme, že je to naší práci znát.


Jeden za všechny.
Všichni za balík!

I přes to, že jsme každý jiný, pořád udržujeme neformální prostředí. Přidej se k nám a můžeš se těšit na odvázaný firemní víkend, dětský DPD den, noc na centrálním překladišti, teambuildingy, večírky a spoustu dalšího!

Který firemní víkend jste si nejvíce užili?

Review rating Review rating Review rating Review rating Review rating

Hodně mě oslovila a moc se mi líbila akce v resortu Malevil v severních Čechách. Je to kraj, který je mi blízký, úžasné místo, aktivity byly ušité na míru všem a takový kurz golfu taky vůbec nebyl špatný. A musím zmínit i návštěvu sklářské hutě, která byla super možnost si vyfouknout sklo přímo v resortu.

Druhá nezapomenutelná akce byla loňská Ostrava – místo, kde jsem nikdy nebyl a moc jsem se tam těšil. Už jen cesta vlakem tomu dala tu správnou atmosféru. Opět hezký hotel, skvěle vybrané aktivity, které jsem chtěl zažít a nakonec završeno Mňágou. Prostě DPD to umí a jsem rád, že tyto akce pro nás připravuje.

Review rating Review rating Review rating Review rating Review rating

Mě, jako milovníka vína, nejvíce oslovil firemní víkend strávený na jižní Moravě. Nejen, že nám vyšlo krásné počasí, ale mohli jsme ten slunný den strávit mezi vinicemi, což je dvojitá výhra. Z pestré škály odpoledních aktivit si člověk jen těžko vybíral, protože by nejraději stihnul úplně všechno.

Za mě opravdu super počasí, hodně možností, dobré jídlo, hlavně to víno… líbila se mi návštěva vinařství. Když jsou víkendy plánované na říjen tak je asi těžké chytit hezké počasí, ale já asi nejvíc ocením, když si můžeme sednout venku a nemusíme být zabalení v dekách. 😊

Hodnoty, o které se opíráme

Jako každá dobrá společnost, i my máme pevné firemní hodnoty, na kterých stavíme. Takhle jsme je dávali dohromady.

Hodnoty DPD jsme tvořili společně, s hravostí a nadšením, tak aby nám padly jako ulité a staly se přirozenou součástí naší DNA.

Máme týmového ducha

Jedeme v tom společně a táhneme za jeden provaz. Inspirujeme se navzájem a pomáháme si.

Sršíme nadšením

Do všeho se vrháme s chutí a naplno. Doručování nás prostě baví.

Tvoříme kvalitu

Jsme profíci každým coulem. Umíme za to vzít a těšíme se z výsledků.

Pracujeme s respektem

Každý z nás je jedinečný a jeho práce má pro nás význam. Proto se k sobě chováme s úctou a pochopením.

Jsme flexibilní

Nebalíme to, i když se to na nás valí, a vždycky si poradíme.

A to jsme (skoro) celí my

Dépéďácké benefity

Image Description

Benefity na míru

Nabízíme dokonce 3 různé možnosti čerpání flexibilních benefitů:

 • DPD Optimal - pravidelný měsíční příspěvek 1000 Kč do aplikace Můj balík benefitů.
 • DPD Cash – pravidelný měsíční příspěvek vám vyplatíme kvartálně.
 • DPD Relax – namísto pravidelných měsíčních příspěvků si vyberete 1 týden dovolené navíc (budete mít nárok na 6 týdnů dovolené).

Image Description

5 týdnů dovolené

Ty můžete začít čerpat již během zkušební doby.

Image Description

Sick days

Zdraví na prvním místě! Když se necítíte zrovna fit, můžete si vyčerpat 3 dny plně placeného zdravotního volna ročně.

Image Description

Home office

Dle pracovních pozic a oddělení umožňujeme práci z domova.

Image Description

Stravenky

Můžete si vybrat, zda vám více vyhovují tištěné stravenky nebo dáváte přednost elektronické kartě.

Image Description

Občerstvení na pracovišti

Kdykoliv si u nás můžete připravit nápoj, na který budete mít právě chuť. Poskytujeme zdarma kávu, čaj, sirupy, mléko.

Image Description

Multisport karta

Ve zdravém těle zdravý duch. Díky zvýhodněné multisport kartě můžete každý den navštívit rozličná sportoviště či wellness.

Image Description

Podporujeme osobní rozvoj

Těšit se u nás můžete na pestrou nabídku různých forem školení nebo workshopů.

Image Description

Příspěvek na penzijní připojištění

Myslíme na vaši budoucnost, nabízíme vám finanční příspěvek na penzijní připojištění.

Image Description

Pracovní výročí

Věrnost oceňujeme. Za každých 5 let od nás obdržíte finanční příspěvek. 5 let – 5 000 kč, 10 let – 10 000 Kč, 15 let – 15 000 Kč, 20 let – 20 000 Kč, 25 let – 25 000 Kč.

Image Description

Zvýhodněné pojištění odpovědnosti

Nabízíme vám uzavření tzv. pojistky na blbost, na kterou vám rádi finančně přispějeme.

Image Description

Zvýhodněné mobilní tarify

Nabízíme výhodné mobilní tarify nejen pro vás, ale i pro vaše rodinné příslušníky

Image Description

Narozeniny

Každé narozeniny by se měly oslavit a my na ty vaše určitě nezapomeneme! Těšit se můžete na dáreček, který vám osobně předá váš šéf nebo šéfová.

Image Description

Narození dítěte

Máme radost z malých dépéďáčků. Každé narozené miminko od nás dostane krásné bodýčko a jeho mamince nebo tatínkovi pošleme 2 000 bodů do aplikace Můj balík benefitů.

Image Description

Pastelkovné

Každému prvňáčkovi nadělíme hned několik vychytávek, kterými mu zpříjemníme první dny v jeho novém prostředí.

Image Description

Firemní akce

V průběhu roku chystáme různé firemní akce, a to ne jenom pro zaměstnance, ale jednou ročně i pro jejich i rodinné příslušníky.

Image Description

Dobrovolnický den

Za pomoc a zapojení v charitativních projektech poskytujeme den pracovního volna.

Image Description

Psychologická poradna

Když je vám ouvej, využijte odborné psychologické poradenství po telefonu.

Image Description

Právnická poradna

Nenecháme vás v tom a pomůžeme vám, jak se vyznat v jakékoliv právní šlamastice.

Image Description

Odměna za doporučení

Doporučte nového kolegu a odměna v rozmezí 7 000 – 15 000 Kč je vaše.


S kým se u nás potkáte

Petra je jednou z tváří HR už téměř 8 let. Ochotně a s úsměvem pomáhá našim kolegům se všemi peripetiemi pracovního práva. Můžete jí potkat nejen v rámci náboru, ale také na různých workshopech, které pro naše kolegy s velkou péčí připravuje. Umí každého trpělivě vyslechnout nebo mu s čímkoliv poradit. Jenomže takové nasazení vyžaduje pořádné dobíjení baterek – tady skvěle funguje paleta plná barev, plátno a malířský stojan nebo energie hor a lesů – ať už se na ně Petra dívá ze sedla kola nebo prochází pěšky.

Aleš má na starosti nejen spousty kolegyň a kolegů jako Business Partner na několika depech, ale také veškeré vzdělávání ve firmě. Tedy, ne, že byste ho mohli potkat u tabule s křídou nebo slyšet, jak bouchá ukazovátkem do stolu. Spíš se stará o to, aby každý, kdo má o nějaký trénink nebo doplnění vědomostí zájem, ho skutečně dostal. No a tomu, kdo ho nechce, musí zase vysvětlit, proč pro něj bude užitečné. Inspiraci a sílu hledá v lesích nebo knihách. Nebo v obojím najednou.

Katka v DPD pomáhá hlavně s hledáním nových kolegů. Protože svou kariéru kdysi začala jako učitelka, je ráda, že se může podílet taky na přípravě a realizaci různých vzdělávacích akcí. Věří, že učení vůbec není mučení, ale zábava na celý život. Radost ze setkávání s lidmi ji neopouští ani ve volném čase. Organizuje tak různé přátelské a sousedské akce, oslavy a večírky. A když i ona zatouží po klidu, vyrazí s rodinou do ticha českých lesů.

Nela obstarává celý proces náboru nových "dépéďáků" a podporou je také pro kolegy na jednotlivých depech. Jako rodilá Moravačka s radostí navštěvuje kolegy ve všech koutech České republiky a pomáhá jim s nejrůznějšími personálními požadavky. Nela si zakládá na pozitivním přístupu, který se snaží šířit i mezi lidi kolem sebe. Svůj elán a energii si udržuje pravidelným sportováním, ať už se jedná o běhání, turistiku nebo třeba tenis. Ve svém osobním, ale i profesním životě razí heslo, že "Dobrá nálada je návyková".

Jak se s námi svézt až do DPD? 🚚

 • Nejprve nám pošlete váš životopis ať víme, na koho se můžeme těšit 🤝
 • Do pár dnů se vám ozveme (poštovní holuby neposíláme, ale i tak to pár dnů zabere) ⌛️
 • Čeká vás setkání s kolegyní nebo s kolegou z našeho HR týmu a také s vaším potenciálním šéfem nebo šéfovou 👀
 • Když si padneme do oka, obdržíte od nás zajímavou nabídku 💌
 • A co dál? Plácneme si? ✍️

Průvodce pro naše nové dépéďáky, aneb co vás u nás čeká a nemine

Váš první den v DPD určitě nebude nuda – vyřídíte nejenom formality, ale poznáte i své kolegyně a kolegy. Dále od nás dostanete “vstupní DPD balíček” s praktickou informační brožurou a dalšími dárky. Abychom vám pomohli s příjemným startem, představíme vám podrobný plán zaučení, který máme připravený pro každého na míru. A tím to zdaleka nekončí. Podporou vám budou také zkušenější dépéďáci ve vašem oddělení a nejen to, v průběhu zkušební doby se ještě několikrát potkáte s kolegyněmi z HR, které se budou zajímat o vaše dojmy a postřehy z prvních dnů a týdnů. Těšit se můžete také na interaktivní vstupní školení a zažijete rovněž napínavou jízdu s kurýrem.

První tři měsíce utekly jako voda...a co teď?

Naše nabídka zůstává i nadále pestrá. Nabízíme rozmanitá školení a workshopy na míru, či speciální talentový program. V minulých letech jsme se například ponořili do makroekonomie s Tomášem Sedláčkem, prozkoumali anatomii emocí s psychologem Janem Ženatým, zlepšili svoje řečnické dovednosti s Martinem Vasquezem, nebo zjistili, jak dobrodružná může být práce v neziskové organizaci díky Šimonu Pánkovi.

Hanka Palčová je naše jediná ženská síla ve vedení depa. S krásným úsměvem a nakažlivou energií šéfuje depu v Olomouci. A že si vede opravdu dobře, o tom svědčí i letošní ocenění v naší interní soutěži Depo roku. V DPD působí již 11 let, začínala jako brigádnice, pokračovala na pozici admin a následně Driver Relation Specialist. Celé depo vede od roku 2019. Ráda se obklopuje přáteli a má tu šťastnou povahu, že na všechno zlé hned zapomene. Má ráda sport, běhá a hraje volejbal, ale hlavně každý víkend fandí svým dvěma klukům fotbalistům. Ve volném čase si ráda přečte dobrou knížku.
Image Description
Martin Olša je s námi na stejné palubě už téměř 5 let a pod palcem má jednu ze tří hlavních částí celého našeho obchodního oddělení. Cenné manažerské zkušenosti nasbíral doma i ve světě, pracoval například pro DPD ve Spojených Arabských Emirátech, kde se podílel na otevření poboček v Dubaji a Abu Dhabi. A když na chvíli pověsí obchodní starosti na hřebík, rád se věnuje své rodině a cestování. Kromě naší dépéďácké červené vyhledává také zeleň – ať už na golfovém greenu, nebo na svých cyklistických toulkách.
Image Description
Mladá, chytrá, schopná a taky milá, přátelská a vstřícná, to je Tereza Kloučková, naše vedoucí oddělení dobírek. Obrazně řečeno jí projde rukama denně spousta peněz, aby se dostaly tam, kam mají, o to Tereza pečuje se svým pražským a ostravským týmem. Kromě čísel ji zajímá a baví knížky, skládání puzzle, dobré jídlo a víno. A zdravý pohyb zajistí jóga a procházky s psím kamarádem Ganym.
Image Description
Markéta je naše neodmyslitelná opora. Kam bychom bez ní létali, kam bychom jezdili vlakem? A kde bychom přespávali, kdyby nám nezřídila ubytování na služební cesty? Je příkladem neuvěřitelné laskavosti a věčného úsměvu na rtech. Pokud opravdu potřebujete zahřát u srdce, pak vám nemůžeme přát nic jiného než potkat Markétu. Za svou poctivou, obětavou a leckdy mravenčí práci patří naprosto právem do Síně slávy DPD.
Image Description
A kde bys chtěl být za rok ty?
Image Description

Worklife balance

Rovnováha mezi pracovním a osobním životem

Podporujeme naše zaměstnance, aby našli soulad mezi trávením času v práci a trávením času jinými aktivitami - s přáteli, s rodinou, sportem nebo jen oddychem.

Co všechno pro to děláme?

 • Naše pracovní doba je flexibilní.
 • Umožňujeme práci z domova.
 • Dopřáváme si 5 - 6 týdnů dovolené.
 • Umožňujeme čerpat 2 sick days ročně.
 • Pořádáme rodinné a firemní akce.
 • Školíme na téma work/life - společně hledáme ideální vyvážené propojení.
 • Poskytujeme multisport kartu a další benefity.
 • Poskytujeme zkrácené pracovní úvazky.

Age management

Age management jako RADOST

Cílem projektu je zavést v naší firmě age management, který chápeme jako způsob řízení s ohledem na věk zaměstnanců. Tento způsob řízení zohledňuje průběh životních fází člověka na pracovišti a přihlíží k jeho měnícím se zdrojům (zdraví, kompetence, ale i hodnoty, postoje a motivace). V popředí tohoto konceptu stojí tedy člověk a změny, kterými prochází v průběhu svého pracovního života. V rámci změny řízení firmy budou zakotveny zásady age managementu do komplexní personální strategie.

Poskytovatel dotace: MPSV ČR
Financování: ESF – Operační program ZAMĚSTNANOST
Doba trvání: duben 2019 až červen 2021
Registrační číslo projektu: CZ.03.1.52/0.0/0.0/17_079/0009471

Stručný popis: Cílem projektu je zavést v naší firmě age management, který chápeme jako způsob řízení s ohledem na věk zaměstnanců. Tento způsob řízení zohledňuje průběh životních fází člověka na pracovišti a přihlíží k jeho měnícím se zdrojům (zdraví, kompetence, ale i hodnoty, postoje a motivace). V popředí tohoto konceptu stojí tedy člověk a změny, kterými prochází v průběhu svého pracovního života. V rámci změny řízení firmy budou zakotveny zásady age managementu do komplexní personální strategie.

Klíčové aktivity: Zpracování strategie age managementu. Zavedení age managementu do práce manažerů. Opatření na podporu zdraví a zvýšení pracovní spokojenosti zaměstnanců. Vzdělávání zaměstnanců v oblasti age managementu a vytvoření systému vzdělávání pro Průmysl 4.0.

Počet účastníků (nebagatelní podpora): 30